Çiftçiye Destek Veren Bankalar Hangileridir?

Çiftçi Kredisi Veren Bankaların Listesi
Çiftçi Kredisi Veren Bankaların Listesi

Çiftçiye Destek Veren Bankalar Hangileridir? Türkiye’de çiftçilere destek olmak amacıyla birçok banka destek paketlerini sunuyor. Peki, bu bankalar hangileridir?

Çiftçiye Destek Veren Bankalar Hangileridir?

Çiftçiye destek veren bankalar hakkında detaylı bir yazı hazırladık. Tarımla uğraşan kişilerin faizsiz veya düşük faizli olarak kredi almalarına yardımcı olan bankalar özel kredi paketleri hazırladı. Türkiye’de tarıma yönelik teşviklerin artması için devlet destek veriyor. Birçok bankada tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilere kredi imkanı sunuyor. Çiftçilik sırasında ortaya çıkan finansman giderleri için hazırlanan çiftçi kredileri, belirli projelere bağlı olarak veriliyor.

Çiftçi Kredisi Veren Bankaların Listesi

Çiftçi kredisi veren bankalar özel ve devlet bankalarından oluşuyor. Çiftçiye Destek Veren Bankalar Hangileridir? Türkiye’de tarım yapmak isteyenler ya da işini büyütmeyi düşünenler finansman ihtiyacını gidermek amacıyla düşük faizli kredilerden yararlanıyor. Çiftçi Kredisi Veren Bankaların Listesi Uygun faizli kredi veren bankalar;

 • Ziraat Bankası,
 • Garanti Bankası,
 • Akbank,
 • Şekerbank,
 • Vakıfbank,
 • TEB,
 • Denizbank,
 • Halk Bankasıdır.

Bankalar çiftçilere uygun faiz oranları ve vade imkanlarıyla kredi desteği sunuyor. Bankaların vermiş olduğu kredi faiz oranları ve vade seçenekleri hakkında detayları bankalardan alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası uygun oranlarda çiftçi kredisi veriyor. Farklı kredi seçenekleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Uygun ödeme koşulları ve zengin vade olanaklarından sizde yararlanabilirsiniz. Banka aynı zamanda gübre, ilaç ve yem gibi konularda da destek veriyor.

Şekerbank Tarım Kredileri

Şekerbank, tarımla uğraşan çiftçilere kredi desteği veriyor. Esnek ödeme koşulları sayesinde zorlanmadan kredilerinizi ödeyebilirsiniz. Banka hem tarımsal yatırım kredisini hem de tarımsal işletme kredi paketleri sunuyor. Şekerbank’tan tarım kredisi almayı düşünüyorsanız banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Vakıfbank Çiftçi Kredisi

Vakıfbank çiftçi kredisi uygun ödeme koşulları ile müşterilerine sunuluyor. Banka çiftçilik kredisi altında;

 • Bitki üretimi,
 • Seracılık,
 • Küçük baş,
 • Büyük baş,
 • Kümes hayvancılığı alanında kredi veriyor.

Çiftçilik faaliyetleriyle ilgili olarak bankanın kredi paketlerini inceleyebilirsiniz. Çiftçiye Destek Veren Bankalar Hangileridir? Finansman ihtiyaçlarınız çok düşük oranlarda karşılayabilirsiniz. Bankanın müşterilerine sunduğu en önemli avantajlardan bir tanesi kredilerin hasat zamanında ödenebilmesidir.

Garanti Bankası Tarıma Destek Kredisi

Tarımla uğraşan kişilere finanse edilen çiftçi kredileri pek çok kişinin beklentilerini karşılıyor. Tarım alanında çalışmalarına devam eden banka, modern tarım içinde teşvik paketleri sunuyor. Banka tam 60 aya varan vade seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Böylece çiftçiler, her alanda tarımsal destekten yararlanıyor.

Akbank Çiftçi Kredisi

Banka tarafından verilen tarım kredisi tüm çiftçilere veriliyor. Üreticiler hasat zamanına kadar geçen süre içerisinde tohum, gübre, sulama ve işçilik gibi birçok alanda mali destek alıyor.

Denizbank Çiftçi Kredisi

Çiftçilere tarımsal destek paketi sunan Denizbank, işletmesini büyütmek isteyenlere gerekli kredi desteği verebiliyor. Denizbank’tan çiftçi kredisi almak isteyenler;

 • 18 yaşını doldurmuş olması,
 • Çiftçi belgesine sahip olması,
 • Gelir belgesi bulundurması gerekir.

Banka tarım kredisini türüne göre farklı belgeler talep edebilir. Çiftçiye Destek Veren Bankalar Hangileridir? Kredi talep ederken kredi notunuzun da önemli olduğunu unutmamanız gerekir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Pes Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!